Retreat

Každý z nás si někdy přál vystoupit z toho rozjetého vlaku, zpomalit ho, najít hlubší nebo nové naplnění svého života či odpovědi na některé stále se vracející otázky. Cítil se pod tlakem, stresem, trpěl změnami nálad, „špatnou“ náladou či depresí, nudou nebo ztrátou smyslu, špatným spánkem, nočními můrami či jinými symptomy...

Retreat v angličtině znamená stáhnout se, soukromí, útočiště nebo také zátiší. Znamená vlastně stažení se do sebe, zastavení letícího času v němž na sebe nemáme potřebnou chvíli času, abychom s odstupem, bez tlaku a stresu mohli jinak pohlédnout na své problémy.

Retreat nabízí terapeutický prostor, který lze využít k léčení, navázání spojení sama se sebou, obnovení celistvosti, nalezení vlastního středu nebo alespoň pro nahlédnutí a uvědomění si vlastních vnitřních světů.. Nezáleží na délce – hodina, den či několik dní – protože retreat znamená především ztišení – klid mysli, stáhnutí se od každodenního „dělání“ k svému „bytí“

Bodyterapie je zaměřena na uvolnění pocitů a bloků v našem těle. Je cestou do vlastního těla, jejímž cílem je uvolnit napětí či hluboko uložené nevědomé pocity. Působí podle stejných principů jako homeopatie samotná – ve zlomku se odráží celek a podobné je léčeno podobným.

(Ian Watson: We are human being, not doing :)

Přístup je vždy zcela individuální, někdy se jedná o jednorázovou práci, jindy opakovanou podle potřeby. Retreat v sobě zahrnuje mnoho jednotlivých metod, kterými může být i homeopatie a bodyterapie.

Práce může být zaměřena na

Vnitřní uvolnění starých traumat a aktivování sebeléčivé schopnosti vlastního těla

Emocionální uvolnění zablokované emocionální energie

Změnu přesvědčení a přivedení limitů vnitřních přesvědčení do vědomí a jejich případné posunutí.

Práci s vnitřními hlasy a omezení vnitřních konfliktů

Podporu a průvodcovství během obtížných životních změn